HomeVeprimtari
HomeVeprimtari

Veprimtari

“Çfarë do të thotë kurora jeshile dhe 4 qirinjtë?”

Përgatitje për një Krishtlindje më domethënëse Kurora e Kohës së ardhjes ka formën e një rrethi të bërë me gjethe jeshile, ky rreth simbolizon një...

Konferenca/ Pakti edukativ global

Është mbajtur gjatë ditës së djeshme konferenca “Pakti Edukativ Global” me temën “Për të edukuar një fëmijë nevojitet një fshat i tërë”, organizuar nga...

Ipeshkvinjtë, pelegrinazh në vitin kushtuar Shën Jozefit

Ipeshkvinjtë e Kishës në Shqipëri bënë sot pelegrinazhin e tyre, në vitin kushtuar Shën Jozefit, në famullinë tonë të  Gjadrit e kushtuar pikërisht këtij...

Angazhimi i Komisionit Kombëtar për Edukimin Katolik në Paktin Edukativ Global

Angazhimi i Komisionit Kombëtar për Edukimin Katolik në Paktin Edukativ Global “Ne e konsiderojmë edukimin si një nga mënyrat më efektive për ta bërë historinë...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
126FollowersFollow

Të fundit

20-vjetori i Kushtimit të Katedrales së Rrëshenit.

Pasditen e djeshme, me datë 9 nëntor 2022, festuam me gëzim në zemër 20-vjetorin e Kushtimit të Katedrales sonë të Rrëshenit, "Jezusi i vetmi...

Bekohet Qendra Baritore në Famullinë e Shën Antonit, Tiranë.

Ditën e shtunë, më 5 nëntor, në Festën e Martirëve, u bekua Qendra Baritore e re e famullisë Shën Antoni, Tiranë, e cila tashmë...

Deklaratë e KISH për fenomenin e shpopullimit të Shqipërisë

KONFERENCE SHTYPIKISHA KATOLIKE NË SHQIPËRI Ne Ipeshkvinjtë e Shqipërisë, të mbledhur në Asamblenë e zakonshme të Konferencës Ipeshkvnore, mbajtur në Tiranë më 25-26 tetor...

Përkujtimi i të vdekurve. «Vdekja? Përmbushje autentike e jetës»

Nëse vdekja vjen në fundin e një ekzistence plot vite dhe kënaqësi, është e lehtë ta çmojmë atë si pasojë të natyrës njerëzore dhe...

E vërteta dhe respekti nuk kumtohen nga amplifikuesit më të fuqishëm

Grindjet e vazhdueshme televizive mbi çdo çështje përfaqësojnë ende rastin për të shfaqur mungesën e madhe të respektit të ndërsjellë. Nuk habitemi shumë nëse...