HomeEditorial

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa Françesku, kultura e fshirjes dhe kriza e diplomacisë

Nga Dom Gjergj META Fjalimi që mbajti Papa Françesku në takimin e fillimvitit me Trupin Diplomatik të akredituar në Vatikan, është me siguri një ndër...

Homelia për 25 Vjetorin e Shugurimit Ipeshkvnor të Imzot Angelo Massafra

Shumë të dashur vëllezër në ipeshkvni, meshtarë, rregulltarë dhe rregulltare, të dashur Vëllezër dhe motra, sot kremtojmë misterin e ujit dhe të Shpirtit përmes të cilit, në...

Edhe një dëshmitare e krimeve të komunizmit enverist kundër fesë, shkoi në amshim

Nga Frank Shkreli Radio Vatikani në gjuhën shqipe njoftoi se me 2 Janar, 2020 ndërroi jetë në moshën 92-vjeçare, Motra Marie Kaleta – murgesha shqiptare...

Foshnja Jezus: Zbulimi i dinjitetit të njeriut

Nga Imzot George Frendo O.P Krishtlindja na zbulon fytyrën e vërtetë të Hyjit, i cili, si tha vetë Jezusi, ka dashur botën aq fortë, sa...

Rreth shkrimeve “Libri i së vërtetës” dhe “Kryqëzata e lutjes”

Nga Imzot George Frendo dhe Imzot Arjan Dodaj Gjatë këtyre viteve të fundit janë shpërndarë shumë kopje të librave me titull “Libri i së Vërtetës”...

Na ndiqni

1,198FansLike
240FollowersFollow
72FollowersFollow

Të fundit