HomeLajme
HomeLajme

Lajme

Caritas Dioqezan Sapa/ Panairi i punimeve nga personat me aftësi ndryshe

Ndërsa kemi filluar kohën e Shenjtë të Ardhjes, në ditën e 3 dhjetorit 2021 që shënon Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi Ndryshe, pranë...

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë nё Shqipёri udhёs drejt Krishtlindjes

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë, nё emёr tё Kishёs Katolike, nё Shqipёri patёn njё takim pёrgatitje shpirtërore, nё kёtё kohё liturgjike tё Ardhjes, pёr...

Krishtlindja “anulohet”: BE-ja tërheq udhëzimet

Pas polemikave, do të rishkruhet dokumenti i Komisionit Evropian, i cili na fton të mos përdorim fjalë dhe emra që nuk garantojnë “të drejtën...

Fjala përshëndetëse e Imzot George Frendo për pasardhёsin e tij Imzot Arjan Dodaj

Imzot George Frendo ka përshëndetur pasardhёsin e tij Imzot Arjan Dodaj nё Arqidioqezën Metropolitane tё Tiranё-Durrёsit, nё ceremoninё e shpalljes sё emёrimit nga Papa...

Takimi kombëtar i mjekëve dhe infermierëve katolik të Shqipërisë

Të shtunën e 27 nëntorit 2021, në ambjentet e Seminarit “Zoja e Këshillit të Mirë” në Shkodër, u zhvillua takimi i parë kombëtar i...

Na ndiqni

1,126FansLike
200FollowersFollow
55FollowersFollow

Të fundit

Caritas Dioqezan Sapa/ Panairi i punimeve nga personat me aftësi ndryshe

Ndërsa kemi filluar kohën e Shenjtë të Ardhjes, në ditën e 3 dhjetorit 2021 që shënon Ditën Ndërkombëtare të Personave me Aftësi Ndryshe, pranë...

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë nё Shqipёri udhёs drejt Krishtlindjes

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë, nё emёr tё Kishёs Katolike, nё Shqipёri patёn njё takim pёrgatitje shpirtërore, nё kёtё kohё liturgjike tё Ardhjes, pёr...

Papa Françesku: të përpiqemi për një jetë të drejtë, sipas planeve të Zotit

Në audiencën e parë të përgjithshme të Kohës së Ardhjes, Papa Françesku vijoi katekizmin kushtuar Shën Jozefit, duke u ndalur në “fejesën” e tij...

Gjuha hermafrodite e Evropës

Nga Imzot Gjergj Meta (Dy mendime në lidhje me urimet e festave fetare) Ndoshta një gjë Institucionet e Evropës mund të mësojnë nga shoqëritë plurale qindravjeçare...

Krishtlindja “anulohet”: BE-ja tërheq udhëzimet

Pas polemikave, do të rishkruhet dokumenti i Komisionit Evropian, i cili na fton të mos përdorim fjalë dhe emra që nuk garantojnë “të drejtën...