HomeDioqeza Rrëshen
HomeDioqeza Rrëshen

Dioqeza Rrëshen

Nxënësit e “Shën Jozefit” përmbyllin projektin “Së bashku t’i japim ngjyra të ardhmes”

Është përmbyllur projekti “Së bashku t’i japim ngjyra të ardhmes” i zbatuar nga nxënësit e degës Shërbime Sociale dhe Shëndetësore të shkollës “Shën Jozefi”,...

Restaurimi i Kishës së Shëlbuemit në Rubik

Kanë përfunduar punimet për restaurimin e Kishës së T’Shëlbuemit dhe me këtë rast u bë dhe një aktivitet përurues ku morën pjesë; ambasadori i...

Dita Rinore Dioqezane në Dioqezën e Rrëshenit

Apeli i Kishës së gjithëmbarshme për të ecur së bashku, veçanërisht i Atit të Shenjtë Françeskut, kulmoi me të rinjtë që janë shpresa e...

Hapet Sinodi edhe në Kishat në Shqipëri

Vetëm një javë pas hapjes së Sinodit nga Papa Françesku me 9-10 tetor në Vatikan, gjatë kësaj fundjave 16-17 tetor është hapur Sinodi edhe...

Rrëshen/ Bekimi dhe inaugurimi i shtëpisë së të Misionareve të Dashurisë(Motrave të Nënë Terezës)

Me 5 tetor u bë inaugurimi dhe bekimi i shtëpisë së re të Misionareve të Dashurisë që shërbejnë në Dioqezën e Rrëshenit, të njohura...

Na ndiqni

1,197FansLike
200FollowersFollow
71FollowersFollow

Të fundit

Nxënësit e “Shën Jozefit” përmbyllin projektin “Së bashku t’i japim ngjyra të ardhmes”

Është përmbyllur projekti “Së bashku t’i japim ngjyra të ardhmes” i zbatuar nga nxënësit e degës Shërbime Sociale dhe Shëndetësore të shkollës “Shën Jozefi”,...

Zejmen, shembet kisha 700-vjeçare monument kulture

Janë shembur këto ditë muret anësore të kishës 700-vjeçare "Shën Nikolla" në Zejmen të Lezhës. Lajmin e ka bërë të ditur studiuesi Dom Nikë...

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve...

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...