HomeDioqeza Sapë
HomeDioqeza Sapë

Dioqeza Sapë

Motër Marie Kaleta ndërroi jetë, por jeton dëshmia e saj e krishterë

Më 2 janar, rreth orës 1.30, e la këtë botë për të shkuar në shtëpinë e Atit Qiellor, motër Marie Kaleta, një nga dëshmitaret...

Përurimi i memorialit të Klerikëve Gazullorë

Në kuadër të 75-vjetorit të pushkatimit të Dom Nikollë Gazullit, me datën 30 dhjetor 2021, Famullia “Zoja Rruzare në Dajç të Zadrimës”, organizoi ceremoninë...

Krishtlindjet në Sapë dhe Betlehemi i gjallë

Ashtu si në mbarë botën, edhe në Sapë u kremtua festa e madhe e Krishtlindjes, festa e lindjes së Shpëtimtarit tonë Jezu Krishtit, një...

“DRITA E VËRTETË QË SHNDRIT ÇDO NJERI ERDHI NË BOTË!”

Mesazhi i Ipeshkvit të Sapës, Imzot Simon Kulli me rastin e Krishtlindjes! Fort të dashur, Shëlbuesi ynë lindi sot! Le të gëzohemi! Nuk ka vend për...

Sapë/ Takimi i Krishtlindjes me Personat me Aftësi Ndryshe

Në prag të Krishtlindjes, pas dy vite ndërprerjeje për shkak të pandemisë botërore të Covid-19, Caritas Dioqezan Sapa organizoi të shtunën e 18 dhjetorit,...

Na ndiqni

1,195FansLike
200FollowersFollow
70FollowersFollow

Të fundit

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve...

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa: Puna është thelbësore për rritjen tonë në shenjtëri

Në katekezën e tij, Papa Françesku shikoi sesi ungjilltarët Mateu dhe Marku i referohen Jozefit si "zdrukthëtar", nga termi grek tekton, i cili i...

Mesazh ngushëllimi për vdekjen e David Sassoli, President i Parlamentit Evropian nga Konferenca Ipeshkvore...

S.E. Mons. Gintaras Grušas, Arqipeshkëv i Vilniusit dhe President i Këshillit të Konferencave Ipeshkvore Evropiane (CCEE), shpreh ngushëllimet dhe simpatinë e të gjithë Kishës...