HomeMësimi i Papës

Papa Françesku: Është koha e mikpritjes, në Kishë ka vend për të gjithë 

Apostujt e mëdhenj Pjetër dhe Pal, rijetuan sot në Liturgjinë e Kishës. Posaçërisht në homelinë e Papës që të parin, burgosur nga Herodi, e...

Papa Françesku: Mësoni ta dëshmoni Krishtin edhe në dobësinë e pleqërisë

Duke e fokusuar katekezën e tij në Audiencën e Përgjithshme në bisedën që Jezusi pati me Pjetrin në fund të Ungjillit të Gjonit (21:15-23),...

Papa: Pleqëria është një kufizim dhe një dhuratë, ta skartosh atë është të tradhtosh...

Gjatë audiencës së përgjithshme të së mërkurës, Papa Françesku vazhdon serinë e tij të katekezave për të moshuarit, duke reflektuar mbi rrëfimin e shërimit...

Papa për Ditën Botërore të të Varfërve: Varfëria e Krishtit na bën të pasur

Denoncimi i një varfërie, që sjell mjerim, ushqyer nga pandemia, nga lufta – sidomos nga ajo në Ukrainë – nga shtimi i refugjatëve dhe...

Papa Françesku: Nuk do të jemi përjetësisht të rinj, por pleqëria na përgatit për...

Butësia e të moshuarve na tregon butësinë e Zotit. Papa Françesku e theksoi këtë gjatë audiencës së tij të përgjithshme të së mërkurës në...

Papa Françesku: pleqëria nuk duhet të fshihet, është “magjisteri i brishtësisë”

Lutja e bukur e të moshuarit që gjejmë në Psalmin 7, që kemi dëgjuar, na inkurajon të meditojmë mbi tensionin e fortë që banon...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
98FollowersFollow

Të fundit