HomeSociale

Identiteti im dixhital është më i mirë se vetja ime

Tashmë është e qartë: mediat sociale kanë një ndikim të thellë në vetëvlerësimin e të rinjve. Nëpërmjet platformave sociale, adoleshentët mund të formësojnë jetën...

HALLOWEEN PO AFRON: NE U PËRGJIGJEMI PYETJEVE MË TË SHPESHTA

A është e vërtetë që Halloween-i është ditëlindja e djallit? Kur lindi kjo festë e çuditshme e bazuar në kunguj bosh dhe flokë shtrigash? Cila...

Neuropsikiatri. «Nëse fëmija juaj pi hashash nevojitet dialog, jo dënim»

Megjithëse materiali në vijim i referohet kontekstit italian, jemi të bindur se mendimi i një neuropsikiatri mund të jetë i dobishëm edhe për lexuesin...

Ngushëllimi i Papa Françeskut: Elizabeta II, shembull përkushtimi në detyrë

Thellësisht i pikëlluar nga lajmi për vdekjen e Madhërisë së Saj Mbretëreshës Elizabeta II, u shpreh ngushëllimet më të ndiera Madhërisë suaj, anëtarëve të...

Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë organizon Konferencën Ndërkombëtare dhe Ndërfetare “Vëllazëria në Humanizëm”

Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë në bashkëpunim me Këshillat Ndërfetarë të Evropës ka organizuar me 10 shkurt 2022, konferencën ndërkombëtare dhe ndërfetare “Vëllazëria në Humanizëm”...

Kurbin/ Imzot Angelo Masafra u dorëzon çelësat e shtëpive të rindërtuara me ndihmë të...

3 familje në Gjorëm, Sanxhak dhe Mamurras tashmë kanë hyrë në shtëpitë e reja të ndërtuara nga Caritasi Shqiptar. Imzot Angelo Massafra, Presidenti i Caritas...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
141FollowersFollow

Të fundit