11.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Shkodër-Pult
HomeArqidioqeza Shkodër-Pult

Arqidioqeza Shkodër-Pult

Rektori i Shejtnores së Zojës së Këshillit të Mirë në Bazilikën Notre-Dame de la Garde

Në Marsejë po zhvillohen takimet mesdhetare, të organizuara nga Arqidioqeza e Marsejës. Takimet do të zhvillohen nga data 18 deri më 24 shtator 2023, duke...

Mozaiku i “Zojës së Këshillit të Mirë” në Nazaret, Toka e Shenjtë

Një nga emblemat më domethënëse që vulos hapësirën e historisë së qytetit të Shkodrës dhe Kishës sonë është shtegtimi i ikonës së “Zojës së...

IMZOT Angelo Massafra uron besimtarët për Fiter Bajram

TIRANE, më 19 prill 2023 Shumë i nderuar Z. Bujar Spahiu,Kryetar i Komunitetit Mysliman i Shqipërisë Vëllezërve dhe motrave myslimanë! Në emrin tim personal dhe në...

SHUGURIMI MESHTARAK I DOM FATION MULLARTHI: Ju besohem lutjeve tuaja

Si do t'i shpërblej Zotit për të gjitha të mirat që mi ka dhënë… E nis me fjalët e psalmit letrën falenderuese Dom Fationi, duke...

Ndryshime nё Seminarin e Shkodrës: dom Leonardo Falco largohet, vjen dom Mark Shtjefni 

Konferenca Ipeshkvore Katolike ka mbajtur Asamblenë e përgjithshme vjetore më 14 e 15 qershor, mbajtur nё Tiranё, gjatё sё cilёs, mes tjerash, ka marrë...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
170FollowersFollow

Të fundit

Aborti në Kartën e BE-së. E drejta e parë është gjithmonë jeta

Nëse ju thonë se në të gjithë botën e drejta për ta njohur nevojën për “hapësirë ​​jetësore” miratohet me koston e luftës; ose e...

Veset dhe virtytet. Forca

PAPA FRANÇESKU AUDIENCË E PËRGJITHSHME Të dashur vëllezër e motra, mirëdita! Katekeza e sotme i kushtohet të tretit nga virtytet kardinale, domethënë forcës. Le të nisemi nga...

MESAZHI I ATIT TË SHENJTË FRANÇESKUT PËR DITËN E 61 BOTËRORE TË LUTJES PËR...

Të dashur vëllezër e motra! Dita Botërore e Lutjes për Thirrjet na fton çdo vit të marrim parasysh dhuratën e vyer të thirrjes që Zoti...

Dom Mark Shtjefni; Prania e At’ Lellos ishte shenjë e prekshme e dashnisë hyjnore

Nuk është e lehte të shkruash në pak rreshta kujtimet e një miku dhe udhëheqësi shpirtëror shumë të vyer. Jeta e At' Lelos ishte...

Presidenti i KISH Imzot Meta kujton Atë Raffaele (Lello) Lanzilli S.J dhe kontributin...

Me anë të një letre ngushëllimi Sh. T. Imzot Gjergj Meta, në emrin e Kishës Katolike në Shqipëri, shprehu ngushëllimet për humbjen e parakohshme...