HomeArqidioqeza Tiranë-Durrës
HomeArqidioqeza Tiranë-Durrës

Arqidioqeza Tiranë-Durrës

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Imzot George Frendo dekorohet nga Presidenti Ilir Meta me medaljen “Nënë Tereza”

Me anë të një ceremonie solemne, Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta në vigjilje të Krishtlindjeve ka çmuar Arqipeshkvin Metropolitan Tiranë-Durrës, Imzot George Anthony Frendo...

Mesazhi i Krishtlindjes nga Imzot George Frendo, Arqipeshkvi Metropolit Tiranë-Durrës

MESAZHI PËR KRISHTLINDJEN 2021 Shën Nënë Tereza tha: “Krishtlindja është çdo herë që ti e lejon Hyjin të dojë të tjerët nëpërmjet teje”. Sa të...

Imzot Arjan Dodaj takim me Ambasadorin e Austrisë, Steinier

Sot Arqipeshkvi i emëruar i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj, ka pritur në një takim, Ambasadorin e Austrisë në Tiranë Sh. T. Dr....

Programi i rindërtimit nga Caritas Shqiptar/ Imzot Massafra dhe Imzot Dodaj dhurojnë shtëpinë e parë në Kurbin për Krishtlindje

Dje, me praninë e Imzot Angelo Massafra, Imzot Arjan Dodaj dhe Kryetares së Bashkisë Kurbin, Znj. Majlinda Cara, u dorëzuan çelësat e banesës së...

Na ndiqni

1,195FansLike
200FollowersFollow
68FollowersFollow

Të fundit

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa: Puna është thelbësore për rritjen tonë në shenjtëri

Në katekezën e tij, Papa Françesku shikoi sesi ungjilltarët Mateu dhe Marku i referohen Jozefit si "zdrukthëtar", nga termi grek tekton, i cili i...

Mesazh ngushëllimi për vdekjen e David Sassoli, President i Parlamentit Evropian nga Konferenca Ipeshkvore...

S.E. Mons. Gintaras Grušas, Arqipeshkëv i Vilniusit dhe President i Këshillit të Konferencave Ipeshkvore Evropiane (CCEE), shpreh ngushëllimet dhe simpatinë e të gjithë Kishës...

Papa Françesku: Bëhuni të mëshirshëm, siç është i mëshirshëm Ati juaj

Mëshirë, dashuri, kujdes dhe ngushëllim. Këto janë fjalët kryesore, që lexohen në Mesazhin e Papës Françesku për Ditën e 30-të Botërore të të Sëmurëve...