HomeKisha Universale
HomeKisha Universale

Kisha Universale

Te Deum i Papёs, lutja falënderimit drejtuar Zotit, akt i fundit i vitit

Edhe një vit po përfundon me pasiguri globale dhe me frikë, ashtu si pati filluar. Ndaj këtë pasdite të 31 dhjetorit 2021 sytë tanë...

Vaksinat, Kishat evropiane: nevojitet mbrojtje efikase, por nevojitet informacion i saktë

Kardinali Jean-Claude Hollerich, president i Komisionit të Konferencave Ipeshkvore të Bashkimit Evropian dhe i përnderuari Christian Krieger, president i Konferencës së Kishave Evropiane (CEC),...

MISTERI I KRISHTLINDJES

“Gëzohu, ti, me anën e së cilës përtërihet krijesa; gëzohu, ti, me anën e së cilës foshnjëzohet Krijuesi.” (Nga: “Hymni Akathist”) Lindja llamburitje e zanafillës Shfaqja e jetës është e...

Papa: në të Papërlyerën zbulohet përvujtëria, që të bën shenjt

Solemniteti i Zojës së Papërlyer sot, hapi i parë drejt Krishtlindjes, nisi me vizitën tradicionale të Papës në Sheshin e Spanjës, tek këmbët e...

E Lumja Virgjëra Mari, e Zëna pa Mëkat

Festa e Zojës së Papërlyer, të Zënurit të Pafaj të së Lumes Marì Virgjër, është ftesë për të ‘Madhëruar Zotin’ së bashku me vajzën...

Na ndiqni

1,196FansLike
200FollowersFollow
70FollowersFollow

Të fundit

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve...

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa: Puna është thelbësore për rritjen tonë në shenjtëri

Në katekezën e tij, Papa Françesku shikoi sesi ungjilltarët Mateu dhe Marku i referohen Jozefit si "zdrukthëtar", nga termi grek tekton, i cili i...

Mesazh ngushëllimi për vdekjen e David Sassoli, President i Parlamentit Evropian nga Konferenca Ipeshkvore...

S.E. Mons. Gintaras Grušas, Arqipeshkëv i Vilniusit dhe President i Këshillit të Konferencave Ipeshkvore Evropiane (CCEE), shpreh ngushëllimet dhe simpatinë e të gjithë Kishës...