HomeMësimi i Papës
HomeMësimi i Papës

Mësimi i Papës

Papa Françesku: Është koha e mikpritjes, në Kishë ka vend për të gjithë 

Apostujt e mëdhenj Pjetër dhe Pal, rijetuan sot në Liturgjinë e Kishës. Posaçërisht në homelinë e Papës që të parin, burgosur nga Herodi, e...

Papa Françesku: Mësoni ta dëshmoni Krishtin edhe në dobësinë e pleqërisë

Duke e fokusuar katekezën e tij në Audiencën e Përgjithshme në bisedën që Jezusi pati me Pjetrin në fund të Ungjillit të Gjonit (21:15-23),...

Papa: Pleqëria është një kufizim dhe një dhuratë, ta skartosh atë është të tradhtosh jetën

Gjatë audiencës së përgjithshme të së mërkurës, Papa Françesku vazhdon serinë e tij të katekezave për të moshuarit, duke reflektuar mbi rrëfimin e shërimit...

Papa për Ditën Botërore të të Varfërve: Varfëria e Krishtit na bën të pasur

Denoncimi i një varfërie, që sjell mjerim, ushqyer nga pandemia, nga lufta – sidomos nga ajo në Ukrainë – nga shtimi i refugjatëve dhe...

Papa Françesku: Nuk do të jemi përjetësisht të rinj, por pleqëria na përgatit për përjetësinë

Butësia e të moshuarve na tregon butësinë e Zotit. Papa Françesku e theksoi këtë gjatë audiencës së tij të përgjithshme të së mërkurës në...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
98FollowersFollow

Të fundit

Papa Françesku: Është koha e mikpritjes, në Kishë ka vend për të gjithë 

Apostujt e mëdhenj Pjetër dhe Pal, rijetuan sot në Liturgjinë e Kishës. Posaçërisht në homelinë e Papës që të parin, burgosur nga Herodi, e...

Papa e Paliot: ndërmjet kryeipeshkvijve, Imzot Arian Dodaj 

Papa Françesku kujtoi edhe se sot është edhe “festa e Paliove”, të bekuara prej tij mbi Varrin e Shën Pjetrit. E kjo festë...

Imzot Arjan Dodaj merr titull nderi nga Urdhri Sovran i Maltës

Të dielën e 26 qershorit, në rastin e solemnitetit të Shën Gjon Pagëzuesit, Pajtor i Urdhrit Sovran të Maltës, Arqipeshkvi Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane...

Papa Françesku: Mësoni ta dëshmoni Krishtin edhe në dobësinë e pleqërisë

Duke e fokusuar katekezën e tij në Audiencën e Përgjithshme në bisedën që Jezusi pati me Pjetrin në fund të Ungjillit të Gjonit (21:15-23),...

25 vite Po Zotit – ”Besojeni Zojës jetën tuaj dhe do shihni mrekulli”

Nga Motër Roza Syku Po ju marr pak minuta sepse kam një arsye të fortë për të falënderuar Zotin dhe ju. Ky përvjetor ka një shije...