HomeJeta e Kishës

Mesazhi i Papa Françeskut me rastin e Ditës së Parë Botërore të gjyshërve dhe të moshuarve

Në predikimin e tij në Ditën e parë Botërore të Gjyshërve dhe të Moshuarve, Papa Françesku këmbëngul për rëndësinë e të rinjve dhe të...

Rregullat e reja të nxjerra nga Papa Françesku për Meshën e Shenjtë

Përmes një Motu Proprio Papa vendos se janë ipeshkvijtë të vetmit ata që autorizojnë Meshët me Mesharin e 1962-shit. Sidoqoftë, jo në kisha famullitare. Papa...

Fr. Massimo Fusarelli, ofm, zgjidhet si Gjenerali i i ri Urdhnit të Fretërve Minorë

Frat Massimo Fusarelli është zgjedhur si Ministër i Përgjithshëm i Urdhnit të Fretërve Minorë nga Kapitulli i Përgjithshëm. Njoftimi është bërë nga Shkëlqësia e Tij,...

Papa dhe shëndeti: Maturi dhe një aftësi e madhe për të duruar

Anestezia e përgjithshme e dy ditëve më parë ishte për Bergoglio-n e dyta, 65 vjet pas operacionit në mushkëri. Përveç problemeve të moshës dhe...

Pas përfundimit të operacionit, Papa Françesku reagoi mirë

Dje në mbrëmje përfundoi operacioni të cilit iu nënshtrua Papa Françesku. Kjo u njoftua nga drejtori i Zyrës së Shtypit Matteo Bruni. “Ati i Shenjtë,...

Papa u drejtohet Ortodoksëve: T’i kapërcejmë rivalitetet e dëmshme

Takimi me një përfaqësi të Patriarkatës Ekumenike të Konstandinopojës, në vigjilje të solemnitetit të Pajtorëve të Kishës së Romës. Motivi i "shkëmbimit" të vizitave. Në...

Na ndiqni

1,001FansLike
0FollowersFollow
17FollowersFollow

Të fundit