HomeKryesor
HomeKryesor

Kryesor

Papa Françesku: të përpiqemi për një jetë të drejtë, sipas planeve të Zotit

Në audiencën e parë të përgjithshme të Kohës së Ardhjes, Papa Françesku vijoi katekizmin kushtuar Shën Jozefit, duke u ndalur në “fejesën” e tij...

Fjala përshëndetëse e Imzot Arjan Dodaj në shpalljen si Arqipeshkvi i ri Metropolitan i Tiranë-Durrës

Vëllezër e motra të dashur, në këtë ditë në të cilën bëhet publik emërimi im si Arqipeshkëv i kësaj Kishe të dashur në Tiranë-...

Papa Françesku emëron Arqipeshkvin e ri të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj

Papa Françesku ka emëruar Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkvin e ri të Arqidioqezes Metropolitane Tiranë-Durrës. Emërimi i tij do të bëhet me 22 Janar 2022. Njoftimi nga...

A të bëhemi gati për Krishtlindje?

Nga Imzot Gjergj Meta Pritja – Ndërkoha - Përmbushja Ende janë të gjalla në përfytyrimin tonë shëmbëllimet në ekranin e televizorit, kur njerëzit pritnin t’ua nxirrnin...

Papa: Shën Jozefi, njeri i fshehur e rojtar i të gjithëve

Audienca e Përgjithshme e mëngjesit të sotëm u zhvillua në sallën Pali VI, ku Papa Françesku takoi grupe shtegtarësh dhe besimtarësh që kishin mbërritur...

Na ndiqni

1,125FansLike
200FollowersFollow
55FollowersFollow

Të fundit

Papa Françesku: të përpiqemi për një jetë të drejtë, sipas planeve të Zotit

Në audiencën e parë të përgjithshme të Kohës së Ardhjes, Papa Françesku vijoi katekizmin kushtuar Shën Jozefit, duke u ndalur në “fejesën” e tij...

Gjuha hermafrodite e Evropës

Nga Imzot Gjergj Meta (Dy mendime në lidhje me urimet e festave fetare) Ndoshta një gjë Institucionet e Evropës mund të mësojnë nga shoqëritë plurale qindravjeçare...

Krishtlindja “anulohet”: BE-ja tërheq udhëzimet

Pas polemikave, do të rishkruhet dokumenti i Komisionit Evropian, i cili na fton të mos përdorim fjalë dhe emra që nuk garantojnë “të drejtën...

Fjala përshëndetëse e Imzot George Frendo për pasardhёsin e tij Imzot Arjan Dodaj

Imzot George Frendo ka përshëndetur pasardhёsin e tij Imzot Arjan Dodaj nё Arqidioqezën Metropolitane tё Tiranё-Durrёsit, nё ceremoninё e shpalljes sё emёrimit nga Papa...

Fjala përshëndetëse e Imzot Arjan Dodaj në shpalljen si Arqipeshkvi i ri Metropolitan i...

Vëllezër e motra të dashur, në këtë ditë në të cilën bëhet publik emërimi im si Arqipeshkëv i kësaj Kishe të dashur në Tiranë-...