HomeAdministratura Apostolike e Shqipërisë së Jugut
HomeAdministratura Apostolike e Shqipërisë së Jugut

Administratura Apostolike e Shqipërisë së Jugut

Mrekullia e një feje në rritje në Shqipëri

Intervista e Imzot Giovanni Peragine për ChiesadiMilano Këtë e vuri në dukje edhe Arqipeshkvi Delpini, siç tregon Imzot Giovanni Peragine, Administrator apostolik që e mirëpriti...

Ipeshkvi i Milanos, Imzot Delpini vizitë 2-ditore në Administraturën e Jugut

Pas vizitës në Dioqezën e Sapës, Arqipeshkvi i Milanos, Imzot Mario Delpini ka bërë një vizitë dy ditore në Administraturën Apostolike të Shqipërisë së...

Kuçovë/ Krijohet bashkësi e re katolike, pagëzohen 5 katekumenë

Të dielën e 12 dhjetorin, në Kuçovë, Ipeshkvi i Administraturës Apostolike të Shqipërisë së Jugut, Imzot Giovanni Peragine ka kremtuar pagëzimin e 5 katekumenëve. Gëzim...

Fier/ Kremtohet festa sinodale e familjeve “Amoris Laetitia”

Në kremten e Zojës së Papërlyer (8 dhjetor), në Administraturën Apostolike të Shqipërisë së Jugut u kremtua Festen Sinodale e Familjeve ‘Amoris Laetitia’, duke...

Dita Rinore Dioqezane në Administraturën e Shqipërisë së Jugut

Ashtu si në të gjitha dioqezat katolike si në Shqipëri dhe në botë, edhe në Administraturën Apostolike të Shqipërisë së Jugut, të shtunë e...

Na ndiqni

1,194FansLike
200FollowersFollow
70FollowersFollow

Të fundit

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve...

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa: Puna është thelbësore për rritjen tonë në shenjtëri

Në katekezën e tij, Papa Françesku shikoi sesi ungjilltarët Mateu dhe Marku i referohen Jozefit si "zdrukthëtar", nga termi grek tekton, i cili i...

Mesazh ngushëllimi për vdekjen e David Sassoli, President i Parlamentit Evropian nga Konferenca Ipeshkvore...

S.E. Mons. Gintaras Grušas, Arqipeshkëv i Vilniusit dhe President i Këshillit të Konferencave Ipeshkvore Evropiane (CCEE), shpreh ngushëllimet dhe simpatinë e të gjithë Kishës...