HomeJeta e Kishës
HomeJeta e Kishës

Jeta e Kishës

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

2021-shi i Papës, ndërmjet shtegtimeve, reformave e sfidave të Covid-19

Tre udhëtime apostolike ndërkombëtare, nga rrënojat e Irakut në periferinë e Sllovakisë e deri në udhëkryqin e vuajtjeve të emigrantëve në ishullin grek Lesbos....

Misioni Shqipëria, mes vazhdimësisë dhe sfidave të reja

Nga data 13 deri më 17 dhjetor Arqipeshkvi i Milanos, Imzot Mario Delpini, i shoqëruar nga don Maurizio Zago, ishte në “Tokën e Shqiponjave”...

Papa në Sheshin e Spanjës, i lutet Zojës së Papërlyer për të vuajturit

Në një Romë të fjetur, me një temperaturë 4°C dhe me qiellin ende blu të errët, një makinë e vogël me Papa Françeskun mbërriti...

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë nё Shqipёri udhёs drejt Krishtlindjes

Punonjësit e Caritaseve qё shërbejnë, nё emёr tё Kishёs Katolike, nё Shqipёri patёn njё takim pёrgatitje shpirtërore, nё kёtё kohё liturgjike tё Ardhjes, pёr...

Na ndiqni

1,195FansLike
200FollowersFollow
70FollowersFollow

Të fundit

Motër Imelda Poole nderohet nga DASH me çmimin prestigjioz “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve...

Motër Imelda Poole është nderuar me çmimin prestigjioz të Departamentit Amerikan të Shtetit “Heroinë kundër Trafikimit të Qënieve Njerëzore”, marrë për përpjekjet e saj...

Imzot Arjan Dodaj takim me Papa Françeskun përpara fillimit të shërbimit baritor

Në pritje të fillimit të shërbimit baritor ipeshkvor si Arqipeshkëv Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj është takuar dje 13 janar 2022,...

Më parë na kanë sulmuar komunistët! Po tani, kush na sulmon?

Nga Imzot George FRENDO O.P “Për çfarë duhet Kisha? ”Kanë pyetur: “A ka ndihmuar dot ajo që jeta e njeriut të zgjatet siç ka bërë mjekësia?”...

Papa: Puna është thelbësore për rritjen tonë në shenjtëri

Në katekezën e tij, Papa Françesku shikoi sesi ungjilltarët Mateu dhe Marku i referohen Jozefit si "zdrukthëtar", nga termi grek tekton, i cili i...

Mesazh ngushëllimi për vdekjen e David Sassoli, President i Parlamentit Evropian nga Konferenca Ipeshkvore...

S.E. Mons. Gintaras Grušas, Arqipeshkëv i Vilniusit dhe President i Këshillit të Konferencave Ipeshkvore Evropiane (CCEE), shpreh ngushëllimet dhe simpatinë e të gjithë Kishës...