12.5 C
Tirana
HomeDioqeza Lezhë
HomeDioqeza Lezhë

Dioqeza Lezhë

Shqipëri: Dioqeza e Lezhës, asambleja me temë “Familja si vend feje dhe ungjillëzimi”. Ciccarelli (Forum), “thurje e rrjeteve familjare”

“Përballë ndryshimeve shoqërore që sfidojnë familjen, jemi të thirrur që të mos dorëzohemi dhe të mos të lejojmë të sundohemi nga zemërimi, por ta...

At. Ottavio Vitale; Koha e Ardhjes “Hyji është prezent në jetën e përditshme”.

Fort të dashur besimtarë, Me të dielën e datës 27 nëntor, do të nisim vitin e ri liturgjik që hapet me Kohën e Ardhjes. Kjo...

Dom Martin Jaku: Të solidarizohemi për të kontribuar në rikonstruksionin e Kishës së Kuvendit të Arbrit

Dom Martin Jaku në cilësinë edhe të Rektorit të Kishës është drejtuar me një apel që të solidarizohen me kontribute për të përfunduar rikonstruksionin...

Nis restaurimi i Kishës së Kuvendit të Arbrit në Mërqi

Kanë nisur prej disa ditësh punimet për restaurimin e Kishës së Shën Gjon Kryepremit, apo siç njihet ndryshe Kisha e Kuvendit të Arbrit. Pikërisht...

Mesazhi për Pashkët/ Imzot Vitale: Secili ta njohë veten të paktën në Pjetrin; të rijetojë përvojën e Pjetrit

“Gjetën gurin e rrokullisur prej varrit ... Pse e kërkoni të gjallin ndër të vdekur? Ai s’është këtu! U ngjall!”. Të dashur vëllezër e motra,...

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
170FollowersFollow

Të fundit

VITI KUSHTUAR SIMFONISË SË MADHE SË LUTJES

Në të Dielën e Fjalës së Hyjit, më 21 janar 2024, Papa Françesku hapi zyrtarisht Vitin e Lutjes, si përgatitje për Jubileun 2025. Në...

Veset dhe virtytet. Vetëpërmbajtja

PAPA FRANÇESKU AUDIENCË E PËRGJITHSHME Të dashur vëllezër e motra, mirëdita! Sot do të flas për virtytin e katërt e të fundit kardinal: vetëpërmbajtja. Bashkë me tre...

Shugurimi meshtarak i fratit Giuseppe Lanzelloti

Ndërsa jemi ende në Kohën e Shenjtë të Pashkëve, këto ditë, Bashkësia e Etërve Kapuçinë të Puglies dhe Shqipërisë gëzuan në Shugurimin Meshtarak të...

Dita Botërore e Fëmijëve: komiteti organizativ, “faleminderit Papa Françeskut për vëmendjen atërore që i...

“Përshëndes me përzemërsi fëmijët prej anëve të ndryshme të botës, të cilët kanë ardhur për të na kujtuar se më 25 dhe 26 maj...

Dita Kombëtare e Ministrantëve; Jeni një pjesë e zgjedhur dhe e privilegjuar e Kishës.

Me iniciativën e Qendrës Kombëtare të Thirrjeve, në Gurëz u organizua Dita Kombëtare e Ministrantëve. Më shumë se 600 ministrantë nga të gjitha Dioqezat e...