27.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Shkodër-PultVendoset truporja "Jezusi i Nazaretit" në Velipojë
HomeArqidioqeza Shkodër-PultVendoset truporja "Jezusi i Nazaretit" në Velipojë

Vendoset truporja “Jezusi i Nazaretit” në Velipojë

Ditën e djeshme në famullinë e Velipojës është vendosur truporja “Jezusi i Nazaretit”.

Kjo trupore u bekua nga Arqipeshkvi i Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra i cili udhëhoqi edhe Meshën e Shenjtë.

Bekimi i trupores “ Jezusi i Nazaretit” u bë pas Meshës së Shenjtë në praninë e famullitarit, don Marian Gega, të bamirësve dhe të besimtarëve.

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Të ngjashme