21.5 C
Tirana
HomeKISHVendimet e marra nga Asambleja e Konferencës Ipeshkvnore
HomeKISHVendimet e marra nga Asambleja e Konferencës Ipeshkvnore

Vendimet e marra nga Asambleja e Konferencës Ipeshkvnore

Konferenca Ipeshkvnore e Shqipërisë ka mbajtuar Asamblenë e përgjithshme vjetore në datat 14-15 Qershor.

Në këtë Asamble janë marrë disa vendime të rëndësishme, siç është zgjedhja e Imzot Arjan Dodaj, si President i Caritas-it Kombëtar, zgjedhja e Don Mark Shtjefnit si Rektor i Seminarit Ndërdioqezan “Zoja e Këshillit të Mirë” në Shkodër.

Gjithashtu në këtë asamble është vendosur që me 21 qershor 2022 do të kremtohet Dita e Shenjtërimit Meshtarak në ish-burgun e Spaçit.

Vendimet e marra

Gjithashtu janë inauguruar edhe ambjentet e rinovuara të KISH, dhuratë e Church in Need dhe Konferencës Ipeshkvore Amerikane.

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme