33.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Shkodër-PultShugurimi meshtarak i Dom Dritan Bushit
HomeArqidioqeza Shkodër-PultShugurimi meshtarak i Dom Dritan Bushit

Shugurimi meshtarak i Dom Dritan Bushit

Ditën e djeshme në Katedralen Shën Shtjefni është shuguruar saleziani i Don Boskos në Shkodër, Dom Dritan Bushi.

Shugurimi i tij meshtarak u bë nga Arqipeshkvi Metropolitan i Dioqëzës Shkodër-Pult, Imzot Angelo Massafra i cili gjatë Meshës së Shenjtë bëri edhe ceremoninë e vendosjes së duarve dhe lutjen e shugurimit për Dom Dritanin.

Në meshë ishin të pranishëm, familjarët e Dom Dritanit, bashkë udhëtarët e tij, si edhe besimtarë të thjeshtë.

Ndërsa ditën e sotme (E dielë), Dom Dritani ka udhëhequr edhe Meshën e Parë në famullinë e Zojës Rruzare, në Dajç të Lezhës.

Na ndiqni

1,210FansLike
513FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Të ngjashme