13.5 C
Tirana
HomeKryesorPapa Françesku shtrohet në poliklinikën "Gemelli" për kontrolle mjekësore
HomeKryesorPapa Françesku shtrohet në poliklinikën "Gemelli" për kontrolle mjekësore

Papa Françesku shtrohet në poliklinikën “Gemelli” për kontrolle mjekësore

Njoftim i Sallës së shtypit të Vatikanit:

“Në ditët e kaluara Papa Françesku ka rënkuar vështirësi frymëmarrje dhe këtë pasditë është drejtuar në Poliklinikën “Gemelli” për disa kontrolle mjekësore.

Rezultati i këtyre kontrolleve ka nxjerrë në pah një infeksion në frymëmarrje (përjashtohet infeksioni nga Covid 19) që ka nevojë për disa ditë terapi mjekësore në spital.

Papa Françesku është i prekur nga mesazhet e shumta që ka marrë dhe shpreh falenderimin e tij për afërsinë dhe lutjen.”

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Të ngjashme