18.5 C
Tirana
HomeAdministratura Apostolike e Shqipërisë së JugutKuçovë/ Krijohet bashkësi e re katolike, pagëzohen 5 katekumenë
HomeAdministratura Apostolike e Shqipërisë së JugutKuçovë/ Krijohet bashkësi e re katolike, pagëzohen 5 katekumenë

Kuçovë/ Krijohet bashkësi e re katolike, pagëzohen 5 katekumenë

Të dielën e 12 dhjetorin, në Kuçovë, Ipeshkvi i Administraturës Apostolike të Shqipërisë së Jugut, Imzot Giovanni Peragine ka kremtuar pagëzimin e 5 katekumenëve.

Gëzim i madh për krejt Administraturën Apostolike sepse me këta lind një Bashkësi Krishtere e re në fshatin Velazozht.

Dhurata e Pagëzimit që Zoti ua bëri atyre në këtë Kohë e Ardhjes dëshmon Besnikërinë e Tij ndaj Kishës dhe botës mbarë, sepse Ai me të vërtetë dëshiron të vijë, të takojë dhe të shpëtojë çdo njeri.

Falënderojmë Zotin për Besnikërinë e Tij dhe i shoqërojmë me lutjen tonë këta krishterë të rinj që të jenë dëshmitarë të Krishti në këtë kohë.

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme