27.5 C
Tirana
HomeKISHEmërimet e reja në Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë
HomeKISHEmërimet e reja në Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë

Emërimet e reja në Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë

Në ambientet e Selisë së Konferencës Ipeshkvnore, u mblodh asambleja e përgjithshme e Ipeshkvijve të Shqipërisë.
Përveç fokusit mbi veprimtarinë e Kishës, në punimet e ditës së sotme të kësaj asambleje, ku sipas Statutit të KISH-it përfundonte mandati i Presidencës, u mbajtën zgjedhjet e reja me emërimet përkatëse:

Imzot Gjergj Meta – Ipeshkëv i Rrëshenit, President i Konferencës Ipeshkvnore
Imzot Simon Kulli – Ipeshkëv i Sapës, Zv/President i Konferencës Ipeshkvnore
Imzot Giovanni Peragine – Administrator Apostolik i Jugut, Sekretar i Përgjithshëm i Konferencës Ipeshkvnore.

Falenderojmë sidomos Imzot Angelo Massafra për shërbimin si President në mandatin paraardhës bashkë me Imzot Peragine e Imzot Meta të cilët vazhdojnë shërbimin, tashmë me një përgjegjësi tjetër.
I besojmë Zotit Kishën në Shqipëri dhe kërkojmë lutje për të gjithë Barinjtë tanë.

Na ndiqni

1,210FansLike
513FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Të ngjashme