7.5 C
Tirana
HomeDioqeza Lezha
HomeDioqeza Lezha

Dioqeza Lezha

Na ndiqni

1,210FansLike
252FollowersFollow
170FollowersFollow

Të fundit

Veset dhe virtytet. Smira dhe kryelartësia (lavdia e kotë)

PAPA FRANÇESKU AUDIENCË E PËRGJITHSHME Vëllezër e motra, mirëdita! Sot do të marrim në shqyrtim dy vese kryesore që i gjejmë në listat e mëdha që...

Emërimet e reja në Konferencën Ipeshkvnore të Shqipërisë

Në ambientet e Selisë së Konferencës Ipeshkvnore, u mblodh asambleja e përgjithshme e Ipeshkvijve të Shqipërisë.Përveç fokusit mbi veprimtarinë e Kishës, në punimet e...

Kardinal Simoni: kam kremtuar në qeli e kanalizime ujërash të zeza, Zoti më ka...

Intervistë me kardinalin shqiptar, të cilin Françesku e përmendi në Audiencën e përgjithshme si një “martir i gjallë”, duke e falënderuar për dëshminë dhe...

KRESHME DHE POEZI

"Ki durim ndaj nyjeve të pazgjidhura në zemrën tënde dhe mundohu t’i duash pyetjet, që janë të ngjashme me dhoma të mbyllura me çelës...

Veset dhe virtytet. Plogështia/përtacia

PAPA FRANÇESKU AUDIENCË E PËRGJITHSHME Vëllezër e motra, mirëdita! Ndër të gjitha veset kryesore, gjendet një i cili shpesh kalon nën zë, mbase edhe për shkak të...