21.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj takim me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj takim me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim

Imzot Arjan Dodaj takim me Ambasadoren Amerikane Yuri Kim

Arqipeshkvi Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj ka pritur në një takim Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim.

Vizita e Ambasadores Amerikane Kim kishte lidhje me urimin për Imzot Dodajn i cili para disa javësh filloi shërbimin baritor në krye të Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës.

Imzot Dodaj është shprehur shumë i lumtur dhe mirënjohës me vizitën e Ambasadores Yuri Kim.

Jemi shumë të lumtur dhe mirënjohës për praninë e Ambasadores Yuri Kim. Zoja e Bekuar në një mesazh që ka dhënë në Medjugorje në mars 2019, thotë që rastësia nuk ekziston, çdo takim është i frymëzuar prej Zotit”, shkruhet në postimin e Arqidioqezës Metroolitane Tiranë-Durrës.

Takimin me Imzot Arjan Dodaj e ka shpërndarë edhe Ambasadorja Amerikane Yuri Kim.

Ishte një nder të vizitoja Imzot Arjan Dodaj për të përgëzuar emërimin e tij si Arqipeshkëv i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës. Zoti ju bekoftë me urtësi dhe guxim ndërsa drejtoni popullin tuaj”, shkruan Ambasadorja Kim në një foto të postuar në profilin e saj në Instagram.

Imzot Dodaj i ka dhuruar në mënyrë simbolike Ambasadores Amerikane Kim një statujë të vogël të Shna Ndout.

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme