21.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Shkodër-PultImzot Angelo Massafra bekon Ujësjellësin e ri të Kishës 'Shën Gjon Pagëzuesi'...
HomeArqidioqeza Shkodër-PultImzot Angelo Massafra bekon Ujësjellësin e ri të Kishës 'Shën Gjon Pagëzuesi'...

Imzot Angelo Massafra bekon Ujësjellësin e ri të Kishës ‘Shën Gjon Pagëzuesi’ në Malësinë e Madhe

Ditën e djeshme në në ambientet e jashtme të Kishës “Shën Gjon Pagëzuesi” në fshatin Rrapsh të Famullisë së Hotit në Malësinë e Madhe është vendosur ujësjellësi i ri. Në inaugurimin e këtij ujësjellësi ka marrë pjesë edhe Arqipeshkvi i Arkidioqezëd Metropolitane Shkodër – Pult, Imzot Angelo Massafra.

Imzot Massafra pas Meshës së Shenjtë ka bërë edhe procesin e bekimit të Ujësjellësit të ri. Ky Ujësjellës u ndërtua me iniciativën e Famullitarit Dom Ardian Arra dhe besimtarëve e bamirësve të kësaj famullie.

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme