21.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj zgjedh Atë Bernard Caruana si Vikar të Përgjithshëm të...
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj zgjedh Atë Bernard Caruana si Vikar të Përgjithshëm të...

Imzot Arjan Dodaj zgjedh Atë Bernard Caruana si Vikar të Përgjithshëm të Arqidioqezës Tiranë-Durrës

Arqipeshkvi Metropolit i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj ka vendosur Atë Bernard Caruana në rolin e Vikarit të Përgjithshëm të kësaj Arqidioqeze.

Ky vendim i është komunikuar me anë të letrës së parë që Mons. Dodaj iu ka dërguar klerit, rregulltarëve, rregulltareve dhe popullit.

Njoftimi i Arqidioqeza Metropolitane Tiranë-Durrës:

Arqipeshkvi Imzot Arjan Dodaj FDC, me gëzim ka komunikuar me anë të letres së tij të parë drejtuar klerit, rregulltarëve, rregulltareve dhe popullit – ku ka vendosur që Vikari i Përgjithshëm i Arqidioqezes të jetë Atë Bernard Caruana O.P. aktualisht famullitar i famullisë Shën Dominiku në Durrës.

I urojmë Atë Bernardit, shumë suksese në këtë detyre kaq të rëndësishme në Arqidioqezen tonë, bekimet e Zotit të shoqërofshin gjithnjë

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme