18.5 C
Tirana
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj takim me Ambasadorin e Austrisë, Steinier
HomeArqidioqeza Tiranë-DurrësImzot Arjan Dodaj takim me Ambasadorin e Austrisë, Steinier

Imzot Arjan Dodaj takim me Ambasadorin e Austrisë, Steinier

Sot Arqipeshkvi i emëruar i Arqidioqezës Metropolitane Tiranë-Durrës, Imzot Arjan Dodaj, ka pritur në një takim, Ambasadorin e Austrisë në Tiranë Sh. T. Dr. Christian Steiner.

 “Urimet më të mira për ju dhe Kishën në Shqipëri” ishin fjalët e para të Dr. Steiner drejtuar Imzot Dodaj.  “Vij këtu për të bashkëndarë me ju urimet e mia dhe vendit tim për emërimin tuaj dhe për të gjithë komunitetin katolik”, vijoi Ambasadori Steiner.

Imzot Dodaj, falenderoi ambasadorin dhe gjithë Republikën e Austrisë për kontributin e madh të dhënë ndër shekuj. “Mirënjohje nga ana jonë në çdo lloj ndihme e mbështetjeje, që keni dhënë dhe vijoni te jepni për popullin tonë”, ishin fjalët e Imzot Dodaj drejtuar ambasadorit austriak.

Në fund të takim Imzot Dodaj, në shenjë mirënjohje dhe falënderimi i dhuroi Ambasadorit Dr. Steiner figurën e Zojës “Mbretëreshë e Paqes”, duke shkëmbyer urimet më të mira në këtë prag Krishtlindjeje.

Elidon Dodaj

Na ndiqni

1,210FansLike
414FollowersFollow
170FollowersFollow

Të tjera

Një meshtar si Ai…

Të ngjashme